19 grudnia 2023 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy zorganizowanej w ramach programu "Lekcje o finansach".
Pierwszym punktem był spacer po warszawskiej Starówce. Uczniowie na Placu Zamkowym podziwiali Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Następnie przeszli na Rynek Starego Miasta. Po drodze uczniów zaciekawił tajemniczy, spiżowy dzwon na placu, zwanym Kanonią, o którym mówi się, że jego trzykrotne obejście przynosi człowiekowi szczęście i powrót do Warszawy. Na Kanonii zwrócił też uwagę najwęższy dom w mieście, który, jak przewodnik powiedział, jest wyrazem sprytu właściciela chcącego ograniczyć wysokość podatku gruntowego płaconego dawniej w zależności od szerokości zewnętrznej fasady kamienicy. Podczas wędrówki uliczkami Starego Miasta dzieci słuchały historii o tych miejscach i możliwościach finansowych w tamtych czasach. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób pozyskiwano pieniądze, kosztowności i gdzie je przechowywano.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do siedziby Senatu RP. Przewodnik opowiedział uczniom historię parlamentu, jak funkcjonuje współczesny parlament, jak powstają ustawy, zapoznał z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów oraz pokazał salę obrad Senatu. Uczniowie mieli okazję także porozmawiać z posłanką na Sejm RP, Krystyną Skowrońską, która zasiada w Komisji Finansów Publicznych. Przybliżyła ona pracę posłów oraz zadania Komisji Finansów Publicznych. Dzięki wizycie w Senacie RP wszyscy poszerzyli wiedzę na temat trójpodziału władzy i polskiego parlamentaryzmu.
Ostatnim punktem wycieczki była niecodzienna lekcja w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie samodzielnie mogli przeprowadzać doświadczenia z różnych dziedzin wiedzy, by lepiej zrozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany. Uczestnicy wyjazdu również rozmawiali o nakładach pieniężnych potrzebnych na zbudowanie i utrzymanie takiego obiektu oraz możliwościach zarobkowych.
Wycieczka do Warszawy była niezapomnianą przygodą i lekcją z zakresu finansów oraz innych dziedzin nauki.