Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tegorocznej edycji projektu "Paka dla Rodaka". Zbieramy pasztety oraz tak, jak wszystkie pozostałe instytucje, słodycze i olej.
Zachęcamy do wsparcia.
Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tegorocznej edycji projektu "Paka dla Rodaka". Zbieramy pasztety oraz tak, jak wszystkie pozostałe instytucje, słodycze i olej.
Zachęcamy do wsparcia.
"Nie pytajmy, co może zrobić dla nas ojczyzna.
Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić."
John Fitzgerald Kennedy
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to ważne święto dla wszystkich Polaków, gdyż przez 123 lata Polski nie było nas na mapach świata.
Jak wynika z przyrzeczenia harcerskiego, harcerz służy Bogu i Polsce, dlatego nasi harcerze uczestniczyli w Obchodach Święta Niepodległości w Sierpcu, godnie reprezentując w poczcie sztandarowym Hufiec ZHP Sierpc. Była to wyjątkowa chwila, aby wspomnieć poległych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.
W tym roku, po raz kolejny, nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEiN "Szkoła do hymnu". Dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych 0a i 0b zaśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego", upamiętniając w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
„Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”
11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku, 11 listopada, obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości.
Pielęgnując tradycje, 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której uczniowie klasy IV i VII recytując wiersze, ukazali historię dążeń Polaków do uzyskania wolności. Wiersze były przeplatane piosenkami o tematyce patriotycznej wykonanymi przez szkolny chór.
Podczas akademii dwie uczennice naszej szkoły: Zuzanna Wojciechowska (kl. VII) oraz Kornelia Bieżuńska (kl. IV) zaprezentowały napisane przez siebie wiersze dotyczące naszej małej ojczyzny. Zostały one wysłane na konkurs poetycki pod hasłem „Przyroda w moim sąsiedztwie”.
W ramach innowacji pedagogicznej "Sensoplastyka - zabawy stymulujące zmysły" w październiku dzieci z punktu przedszkolnego wykonały trzy prace plastyczne. Poniżej zostały przedstawione efekty.
W ramach projektu "Ekomisja" w październiku dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły tydzień owocowo-warzywny, ktorego celem było zwrócenie uwagi, jak ważne w naszej codziennej diecie jest spożywanie owoców i warzyw. Przedszkolaki również samodzielnie przygotowywały sałatki owocowe oraz warzywne. Ten tydzień był dla dzieci bardzo ważną nauką o zdrowym odżywianiu oraz uczył samodzielnego przygotowywania posiłku.
W październiku został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszy Różaniec” dla klas 0-VIII, na który wpłynęły 33 prace. Zwycięzcy zostali wyłonieni w 3 kategoriach.
Wśród uczniów 5-6–letnich nagrodzeni zostali:
I miejsce – Skierska Emilia,
II miejsce – Sulkowski Wojciech,
III miejsce – Czubakowska Nadia i Pielaciński Tomasz.
Wyróżnienia: Ligowska Agata, Dymek Zuzanna, Dziurlik Grzegorz, Mazurowska Natalia, Leończyk Maksymilian, Więczkowska Lena, Jankowski Szymon, Manista Oliwier.
Wśród uczniów kl. I-III zdobyli:
I miejsce – Lewandowski Antoni,
II miejsce – Podgórska Julia,
III miejsce – Potocka Dorota.
W kategorii uczniów kl. IV-VIII:
I miejsce – Gutfrański Antoni,
II miejsce – Manista Magda,
III miejsce – Nagiewicz Lena.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
30 października 2023 r. klasa III wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę do lasu, by w naturalnym terenie zobaczyć jak wyglądają warstwy lasu. Następstwem tej wyprawy była wizyta w klasie pana leśniczego Zbigniewa Polińskiego, który jeszcze więcej opowiedział nam o warstwach, żyjących tam zwierzetach oraz o drzewach, które rosną w polskich lasach. Dziękujemy bardzo za obfite w wiedzę spotkanie.
Nowy rok szkolny jest dobry czasem na wcielenie w życie kolejnych pomysłów na wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach Laboratorów przysłości.
Uczniowie od września 2023 roku pracują nad towrzeniem nowych robotów z kolocków Lego i ich programowaniem. To praca wymagająca kreatywności, zaangażowania i skupienia, ale też zabawa, która pozwala miło i efektywnie spędzić czas.
Oczywiście nagłośnienie i aparat z fukncją kamery to nieodzownym element, z którym uczniowie pracują. Wszystkie akademie i przedstawienia wystawiane przez uczniów, uczą pracy z mikrofonami, nagłośnieniem, aparatem czy kamerą. Aparta pomaga uczniów dokumentować ich różne poczynania i osiągnięcia.
Uczniowie wykorzystywali także laminarkę do towrzenia gazetak szkolnych. Dziękim temu uczą się obsługi różnych urządzeń i ich odpowiedniego wykorzystania.
W ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości" szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt m.in.: mikrokontrolery, aparat cyfrowy z funkcją kamery i z oświetleniem, laminarkę i drukarkę 3D. Pomoce te pozwolą uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci @LaboratoriaPrzyszlosci
Klasa I Projektową przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym "Luźne lekcje z naukowcami" rozpoczęła od poznania noblistki Marii Skłodowskiej - Curie. Obejrzeliśmy film i rozmawialiśmy o jej odkryciach. Wykonaliśmy ciekawe zadania i eksperymenty Projektowe zadania wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Uczniowie wykonywali je z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem
Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W ramach akcji uczniowie klasy ósmej zapalili znicz na grobie ks. kan. dr Bogusława Skowrońskiego, który był zasłużonym żołnierzem wywiadu Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej obwodu makowskiego z siedzibą w Różanie. Za działalność sabotażową został odznaczony Krzyżem Armii Krajowej i odznaką ,,Burza”. W latach 1960-1999 sprawował urząd proboszcza naszej parafii.
Uczniowie zapoznali się z gazetką dotyczącą życiorysu ks. Skowrońskiego oraz historią Antoniego i Marii Włoczewskich.
Antoni Włoczewski był nauczycielem pracującym w naszej szkole od 1910 r. Dał się poznać jako lokalny społecznik i patriota. Był korespondentem wielu czasopism, np. „Kurier Płocki”, „Głos Mazowiecki”. Zawdzięczamy mu założenie w Bożewie Kółka Rolniczego, Straży Pożarnej, Stowarzyszenia Młodzieży. Dzięki niemu podczas I wojny światowej szkoła była ogniskiem patriotyzmu. Urządzano w niej obchody świąt narodowych, zrywów powstańczych.
Maria Włoczewska – żona Antoniego rozpoczęła pracę w naszej szkole w 1920 r. Na terenie wsi stworzyła teatr amatorski, którego przedstawienia oglądała ludność, nie tylko lokalna.
W czasie II wojny światowej A. Włoczewski uczył potajemnie kilkuosobowe komplety, a po wyzwoleniu wraz z żoną wskrzeszali polską szkołę. A. Włoczewski zmarł w 1948 r., a jego żona – w 1982 r.
Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta".
31 października 2023r. dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły Dzień Dyni.
Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola dynie i ubrały się na pomarańczowo. Pozwoliło to przedszkolakom poznać wielką różnorodność dyni i wzbogacić wiedzę na ich temat. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, dyniowe zawody, skoki przez dynię. Wykonały również pracę plastyczną. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało medal. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.
27 października 2023 r. dwoje uczniów z naszej szkoły: Zuzanna Wojciechowska i Radosław Sobolewski wzięło udział w konkursie przedmiotowym z języka polskiego "Wiedza to potęga, a współpraca to siła" w ramach "Sieci współpracy szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego". Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą.
Dziękujemy naszym uczniom za przygotowanie się do konkursu oraz udział. Szczególnie dziękujemy Radkowi, który zajął 2. miejsce.
27 października 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu oraz integrację środowiska lokalnego.
W dniu akcji uczniowie naszej szkoły udowodnili, że czytać można wszędzie i o każdej porze. Czytali młodsi i starsi, indywidualnie bądź w małych grupkach, w salach lekcyjnych, na korytarzu, w bibliotece. Każdy czytał to, co lubi z książek wypożyczonych z biblioteki lub przyniesionych z domowej biblioteczki. Dla dzieci z punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I – VI w salach lekcyjnych, szkolnej bibliotece oraz bibliotece publicznej zostały stworzone tzw. strefy czytelnicze, w których dzieciom czytali nauczyciele, a także koledzy, koleżanki.
W sumie w akcji Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie wzięło udział około 130 uczestników - uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
W ramach projektu "(Nie)zwykła matematyka" edycja II uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie matematyczno-fotograficznym pt. "Matematyka zatrzymana w kadrze". Celem konkursu było kształcenie umiejętności matematycznego spojrzenia na świat i budowania korelacji międzydziedzinowych, popularyzacja matematyki, wzmacnianie zainteresowania matematyką oraz poszukiwanie matematyki w codziennym życiu.
Uczniowie wykazali się ogromną kreatywanością i pomysłowością. Najciekawsze prace został nagrodzone:
I miejsce - Bartosz Woźnicki z kl. V,
II miejsce - Zofia Kucińska z kl. VII,
III miejsce - Lena Nagiewicz z kl. IV.
Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.
Nasza szkoła po raz kolejny dostała się do projektu SuperKoderzy.
Klasa 6 w tym roku realizuje ścieżkę Majsterkowicze, w ramach której otrzymaliśmy cztery zestawy LOFI Robot.
24 października 2023r. dzieci z punktu przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy Słodko-Zakręcone w Płocku. Celem wyjazdu było poznanie tajemnicy powstawania słodkich karmelów i lizaków. Dzieci poznały proces ręcznego wykonywania słodkości - od wylewania karmelu na kamienny blat poprzez nadanie mu smaków i kolorów aż do pakowania gotowych produktów. Dzieci mogły wcielić się w rolę cukierników i samodzielnie wykonać kolorowego lizaka.
Na zakończenie warsztatów każdy przedszkolak otrzymał pięknie zapakowanego lizaka oraz dyplom karmelarza - na pamiątkę pobytu w tym słodkim miejscu. Wszystkie dzieci w bardzo dobrych humorach, z ogromem wrażeń powróciły do przedszkola.
W naszej szkole 17-19 października 2023 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne pn. „Smak życia” w klasach VI-VIII oraz „Debata” w klasach V-VIII.
"Smak życia” to program profilaktyczny, którego celem jest dostarczenie nastolatkom podstawowych informacji na temat substancji psychoaktywnych i zagrożeń wynikających z ich używania, w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi substancjami.
„Debata” to program profilaktyczny, którego celem jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej oraz przekazanie informacji na temat zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu w młodym wieku.
Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu szkoły jest ślubowanie i pasowanie na uczniów. Jest to niezwykła uroczystość, na którą pierwszoklasiści oczekują z wielką niecierpliwością. Jest także ogromnym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. W naszej szkole miała ona miejsce 20 października 2023 r. Przybyli na nią goście: Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz rodzice pierwszaków.
Uczniowie klasy pierwszej przez wiele dni solidnie, z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego wydarzenia, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w okolicznościowym programie.
W obecności Wójta Gminy Mochowo - pana Zbigniewa Tomaszewskiego, Dyrektor Szkoły - pani Renaty Domańskiej, nauczycieli, rodziców, uczniów klas starszych zaprezentowali część artystyczną, która zachwyciła wszystkich zgromadzonych widzów. Ich odpowiedzi na różnorodne pytania i wykonane zadania, piosenki i tańce zostały bardzo pozytywnie ocenione. W ten sposób zasłużyli na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.
W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie, by tradycji stało się zadość, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, dotykając ramienia każdego pierwszaka dużym ołówkiem. Tym symbolicznym gestem zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły oraz Wójt Gminy skierowali serdeczne słowa w kierunku dzieci i ich rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i upominki od pani Dyrektor i Wójta Gminy Mochowo.
Ten wyjątkowy dzień zakończył się wspólnym poczęstunkiem z rodzicami, którzy oprócz słodkości podarowali swoim dzieciom oryginalny tort.
Ceremonia ślubowania dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, a nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie pierwszoklasistom wiele radosnych chwil, a nauka okaże się niezwykłą przygodą.
Happy Park to ulubione miejsce do wspólnej zabawy. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a (5-latki) bardzo chętnie je odwiedzają. To tu można bawić się bez końca i poczuć się jak w bajce. I to stąd niechętnie się wyjeżdża.
Powered by aSc EduPage