- Kreatywni na matematyce - na co dzień i od święta
- Cyberlekcje 3.0
- Bezpieczni w sieci
- Sieciaki.pl
- Kreatywne Dni Nietypowe
- Gramy zmysłami
- Cenne Życie
- Postaw na Słońce
- Polak ma essę
- Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki V edycja
- Cztery pory roku
- Z kulturą mi do twarzy
- Luźne lekcje z naukowcami
- Ekomisja w podstawówkach
- (Nie)zwykła matematyka
- Szkoła Równych Szans
- Szkoła Równych Szans II Edycja
- Indywidualizacja nauczania to lepsza przyszłość dla dzieci z klas I-III w gminie Mochowo
- Równać szanse
- Szkoła Równych Szans IV Edycja
- Poprawa warunków funkcjonowania istniejących oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu gminy Mochowo
- Szkoła Równych Szans VIII Edycja
- Aktywna Tablica
- Projekt ZUS
- Świadomi (w) sieci zagrożeń
- Zdalna szkoła
- Zdalna szkoła +
- Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego
- Lekcja Enter
- Modernizacja hali sportowej
Postaw na Słońce
"Postaw na Słońce" to projekt edukacyjny o odnawialnych źródłach energii. Jego głównym organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Został on objęty patronatami honorowymi Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Klimatu i Środowiska.
Projekt trwa w okresie: październik 2023 – wrzesień 2024.
Głównym celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważnym celem jest również przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych.
Adresatami projektu są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowym wszystkich typów (licea ogólnokształcące, technika, szkoły branżowe I stopnia) z całej Polski. Jedną szkołę może reprezentować tylko jeden zespół, mogący składać się z członków jednej lub wielu klas. Pośrednio adresatem projektu jest również społeczność lokalna, dla której uczniowie organizować będą kampanie informacyjno-edukacyjne promujące wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem ogniw fotowoltaicznych i ich praktycznego zastosowania.
Projekt jest realizowany w formie konkursu. Projekt stawia na samodzielną pracę uczniów, którzy realizują zadania projektowe pod opieką nauczyciela. W trakcie projektu uczniowie będą poznawać różne źródła energii, dowiedzą się jak działa fotowoltaika i skąd bierze się energia elektryczna w naszej okolicy. Zdobytą wiedzę zastosują w praktyce, obliczając zapotrzebowanie energetyczne swojej szkoły i domu. Na zakończenie przeprowadzona zostanie akcja promująca odnawialne źródła energii.
W trakcie trwania projektu uczestnicy mogą korzystać z materiałów dostępnych na stronie projektu, ale także innych źródeł wiedzy takich jak internet, książki, czasopisma czy eksperci.Naszą szkołę w tym projekcie reprezentuje zespół projektowy składający się z uczniów z klasy VII.