- Kreatywni na matematyce - na co dzień i od święta
- Cyberlekcje 3.0
- Bezpieczni w sieci
- Sieciaki.pl
- Kreatywne Dni Nietypowe
- Gramy zmysłami
- Cenne Życie
- Postaw na Słońce
- Polak ma essę
- Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki V edycja
- Cztery pory roku
- Z kulturą mi do twarzy
- Luźne lekcje z naukowcami
- Ekomisja w podstawówkach
- (Nie)zwykła matematyka
- Szkoła Równych Szans
- Szkoła Równych Szans II Edycja
- Indywidualizacja nauczania to lepsza przyszłość dla dzieci z klas I-III w gminie Mochowo
- Równać szanse
- Szkoła Równych Szans IV Edycja
- Poprawa warunków funkcjonowania istniejących oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu gminy Mochowo
- Szkoła Równych Szans VIII Edycja
- Aktywna Tablica
- Projekt ZUS
- Świadomi (w) sieci zagrożeń
- Zdalna szkoła
- Zdalna szkoła +
- Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego
- Lekcja Enter
- Modernizacja hali sportowej
Równać szanse
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.
Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.
Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Tytuł projektu: "Równać szanse"
Numer konkursu: 1/POKL/9.1.2/2010
Numer umowy: UDA.POKL.09.01.02-14-084/10-00
Otrzymana kwota dofinansowania: 546 699 zł
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Okres realizacji projektu: od 01.08.2011 r. do 30.09.2012 r.
W ramach projektu "Równać szanse" w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie zrealizowano następujące działania:
- Szkolny Punkt Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej - zajęcia terapii prowadzone przez specjalistów pedagoga/ psychologa (3h w tygodniu),
- Pozalekcyjne Centrum Technologii Informacyjnej i Multimedialnej (4 h w tygodniu) - zajęcia w pracowni komputerowej,
- koło matematyczno-przyrodnicze "Planuję, poszukuję, wybieram" (2 h w tygodniu),
- przyrodnicze zajęcia pozalekcyjne "Jestem cząstką Wszechświata" dla uczniów kl. VI realizowane w Planetarium w Toruniu i Centrum Astronomicznym w Piwnicach - wyjazd do Torunia i Piwnic,
- przyrodnicze zajęcia pozaszkolne "Przyroda wokół nas" dla uczniów kl. I - III w ZOO w Płocku,
- zajęcia pozalekcyjne języka angielskiego dla uczniów kl. IV (1 h w tygodniu),
- zajęcia pozalekcyjne "Uczymy się zawodu dziennikarza" (2 h w tygodniu) - zajęcia dziennikarskie, wyjazd do redakcji "Tygodnika Płockiego",
- warsztaty przyrodnicze nad morzem,
- zajęcia głośnego czytania "W świecie baśni" dla uczniów kl. I - III (2 h w tygodniu),
- koło teatralne w języku angielski (1 h w tygodniu) - zajęcia koła w języku angielskim, festiwal twórczości dziecięcej w jęz. angielskim z udziałem rodziców i zaproszonych gości,
- cykl zajęć "Uczestnictwo w kulturze" - wyjazdy dla uczniów kl. I - III do teatru i muzeum w Płocku, wyjazdy dla uczniów kl. IV - V do Torunia, wyjazd dla uczniów kl. VI do Warszawy.
W redakcji "Tygodnika Płockiego"
04.10.2011 r. 32-osobowa grupa uczestników zajęć pozalekcyjnych "Uczymy się zawodu dziennikarza" wzięła udział w wyjeździe do Płocka do redakcji "Tygodnika Płockiego". Wyjazd ten odbył się w ramach realizowanego przez szkoły z Gminy Mochowo projektu unijnego "Równać szanse".
Wśród tej grupy był ośmioosobowy zespół z naszej szkoły redagujący gazetkę "Szkolny Kurier".
Głównym celem wyjazdu była wizyta w redakcji "Tygodnika Płockiego". Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarza, jak powstaje gazeta oraz jak ciekawy i fascynujący jest zawód dziennikarza.
Przyrodnicze zajęcia pozaszkolne "Jestem cząstką Wszechświata" dla uczniów klas VI
8 października 2011 r. uczniowie klas VIa i VIb w ramach projektu "Równać szanse" uczestniczyli w przyrodniczych zajęciach pozaszkolnych "Jestem cząstką Wszechświata", które odbyły się w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach oraz w Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu.
Pierwszym punktem warsztatów była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach. Tam uczniowie m.in. obejrzeli dwa nowoczesne radioteleskopy, które są częścią światowego systemu VLBI i pracują w międzynarodowej sieci obserwacji kosmosu. Poznali też funkcjonowanie starego dziewiętnastowiecznego teleskopu optycznego. Pan przewodnik przekazał im wiele informacji na temat Układu Słonecznego.
Kolejna część zajęć odbyła się w Planetarium w Toruniu, gdzie szóstoklasiści obejrzeli seans pt.: „Znaki na niebie”. Dzięki niemu dowiedzieli się, jak za pomocą najbardziej znanych układów gwiazd poruszać się po niebie w trzech porach roku: jesienią, zimą i wiosną, jak odszukiwać ciekawe gwiazdy, mgławice, gromady, jak rozpoznawać na firmamencie gwiezdne konstelacje oraz jakie obiekty odkryć można już za pomocą niewielkiej lunety.
Oprócz wizyty w planetarum uczniowie spacerowali po toruńskim Starym Mieście i podziwali miasto Kopernika.
Zajęcia "Jestem cząstką Wszechświata" były nadzwyczaj udane i pozwoliły uczniom wzbogacić astronomiczną wiedzę. Opiekunkami podczas wyjazdu były panie: A. Jawidzyk, U. Radecka, A. Domańska.
Wyjazd uczniów klas VI do Warszawy
16 czerwca 2012 r. 30-osobowa grupa uczniów z klas VI a i VI b naszej szkoły pod opieką pań: J. Ostrowskiej, A. Szelągowskiej i M. Krępic wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Był to wyjazd zorganizowany w ramach projektu „Równać szanse” z cyklu zajęć „Uczestnictwo w kulturze”.
Wyprawa po Warszawie rozpoczęła się od Łazienek Królewskich. Pierwszym zwiedzanym obiektem był Pałac na Wyspie, letnia rezydencja ostatniego króla Polski — Stanisława Augusta.
Uczniowie poznali historię pałacu. Pani przewodnik przekazała im wiele interesujących informacji dotyczących zabytku, jego wnętrza, a także Stanisława Augusta i królewskiego otoczenia. Następnie uczniowie skierowali się do Pałacu Myślenickiego, który Stanisław August przekazał swemu bratankowi, księciu Józefowi Poniatowskiemu. Podziwiali tam obrazy, rzeźby i wystrój wnętrz z przełomu XVIII i XIX w. W Łazienkach zwiedzali również Starą Pomarańczarnię, w której mieści się zabytek szczególnej klasy – Teatr Stanisławowski (szczęśliwie uchowany od zniszczeń wojennych) udostępniany przez króla publiczności warszawskiej.
W Muzeum Motoryzacji uczestnicy wycieczki podziwiali wystawę „Z dziejów motoryzacji w Polsce”. Mogli tam zobaczyć najcenniejsze pojazdy zabytkowe, m.in.: samochód marki Humber z 1908 r., pojazdy z okresu międzywojennego, Polski Fiat 508 i 621 oraz unikatowy Polski Fiat 508 Łazik.
Wizyta w Warszawie zakończyła się w Muzeum Fryderyka Chopina.
"Uczestnictwo w kulturze" - wyjazdy uczniów kl. IV i V do Torunia
23 i 24 czerwca 2012 r. odbyły się wycieczki do Torunia. Pierwszego dnia pojechała klasa IV, a następnego — V. Oba wyjazdy odbyły się w ramach projektu „Równać szanse” z cyklu zajęć „Uczestnictwo w kulturze”. Program wycieczek przedstawiał się niemal identycznie.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie toruńskiej Starówki. Dzieci spacerowały wokół przyodzianego w szalik reprezentacji Polski Mikołaja Kopernika i podziwiały stare kamienice. Następnie udały się do domu Mikołaja Kopernika. Obejrzały tam przedmioty i narzędzia, którymi na co dzień posługiwał się astronom. W piwnicy mieszkania zaś własnoręcznie wykonali toruńskie pierniki. W trakcie pieczenia przewodnik opowiadał o historii piernikarstwa. Tradycja wypieku w mieście Kopernika tych aromatycznych ciastek jest niemal tak długa jak historia Torunia.
Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Planetarium im. Wł. Dziewulskiego, gdzie wyświetlony został wspaniały seans o Układzie Słonecznym.