- Kreatywni na matematyce - na co dzień i od święta
- Cyberlekcje 3.0
- Bezpieczni w sieci
- Sieciaki.pl
- Kreatywne Dni Nietypowe
- Gramy zmysłami
- Cenne Życie
- Postaw na Słońce
- Polak ma essę
- Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki V edycja
- Cztery pory roku
- Z kulturą mi do twarzy
- Luźne lekcje z naukowcami
- Ekomisja w podstawówkach
- (Nie)zwykła matematyka
- Szkoła Równych Szans
- Szkoła Równych Szans II Edycja
- Indywidualizacja nauczania to lepsza przyszłość dla dzieci z klas I-III w gminie Mochowo
- Równać szanse
- Szkoła Równych Szans IV Edycja
- Poprawa warunków funkcjonowania istniejących oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu gminy Mochowo
- Szkoła Równych Szans VIII Edycja
- Aktywna Tablica
- Projekt ZUS
- Świadomi (w) sieci zagrożeń
- Zdalna szkoła
- Zdalna szkoła +
- Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego
- Lekcja Enter
- Modernizacja hali sportowej
Szkoła Równych Szans II Edycja
Od 1 października 2010 r. realizowaliśmy II Edycję projektu Szkoła Równych Szans realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.
Tym razem projekt realizowany był w partnerstwie 21 szkół województwa mazowieckiego, a jego liderem była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie. W latach 2007 - 2008 szkoła nasza realizowała projekt Szkoła Równych Szans (I edycja) - programy rozwojowe szkół w województwie mazowieckim pt.: „Rozwijam się, poznaję siebie i świat”.
Projekt Szkoła Równych Szans II Edycja, podobnie jak I edycja, obejmował:- dodatkowe zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze oraz specjalistyczne służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia.
W tej edycji były to: zajęcia logopedyczne, zespoły korekcyjno-kompensacyjne oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla uczniów z klas młodszych i starszych. - dodatkowe zajęcia (pozalekcyjne i pozaszkolne) dla uczniów ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem ICT, języków obcych i nauk matematyczno-przyrodniczych. W tej edycji były to następujące zajęcia: zajęcia komputerowe, zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego, koło matematyczne, koło przyrodnicze i koło teatralne.
W ramach zajęć zorganizowane zostały wycieczki dydaktyczne: 1 trzydniowa i 4 jednodniowe. - doradztwo i opiekę psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów wykazujących problemy w nauce lub z innych przyczyn zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty. Na to działanie przeznaczonych zostało 6 godzin tygodniowo: 3 godziny pedagog i 3 godziny psycholog.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i rodziców. Uczestniczyło w nich ponad stu uczniów klas młodszych i starszych.
Budżet projektu opiewał na kwotę 99 830 PLN, z czego ponad 4000 PLN to wkład własny szkoły. W budżecie zaplanowane zostały także środki na zakup pomocy dydaktycznych, materiałów, programów komputerowych i sprzętów niezbędnych do realizacji zajęć.
- dodatkowe zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze oraz specjalistyczne służące wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia.